Fikri Haklar Yönetim Sistemi

Fikri Haklar Yönetim Sistemi

1521459679-fikri-haklar-yonetim-sistemi.jpg


Fikri Haklar Yönetim Sistemi, “IP Management” olarak tabir edilen ve şirket içerisinde birden çok bölümün ortaklaşa çalışmasını gerektiren bir yönetim anlayışıdır. Şirketin Fikri Haklar alanındaki tüm değerlerini ele alan, bu değerlerin oluşum sürecinden koruma sürecine, bu değerlerin ticarileştirilmesi sürecinden sektör analizine kadar her seviyeyi kapsayan bir anlayıştır. 

  Yapılacak analizler sonucu çıkan verilerin işlenerek şirketin karar alma sürecine entegre edilmesi ve bu sayede bir döngünün oluşturulması sağlanır.

Fikri Haklar Yönetim Sistemi, artık tüm büyük şirketlerde en üst düzey yöneticiler (CIPO- Chief Intellectual Property Officer) tarafından idare edilen bir yönetim modelidir. Bu yönetim modelinin oluşturulması uzun yıllara yayılmaktadır ve şirketin hedefleri doğrultusunda gelinmek istenen yere göre uyarlanan bir modeldir.

ÇANKAYA PATENT, tüm bu süreçlerde müşterilerine en iyi hizmeti vermek ve her aşamada müşterilerini yönlendirmek amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Bu konuda daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.