İzleme Hizmetimiz

İzleme Hizmetimiz

Çankaya Patent olarak, her ay dünya üzerinde yayınlanan yaklaşık 200.000 adet patent başvurusunun, bilgisayar destekli olarak taranması ve firmanız ile ilgili olan patent başvurularının tespit edilerek bilgilerinize sunulması sağlanmaktadır.


ÇANKAYA PATENT PATENT İZLEME HİZMETİ sayesinde  benzer bulunan başvurular için süresi içerisinde itiraz edilerek, olası tescillerin engellenmesi mümkündür. Kimi zaman da tespit edilen bu  patent yayınları  lisansa konu olmaktadır.
ULUSAL İZLEME HİZMETİ
Faaliyet alanınıza geren ürün/yöntem ile ilgili olarak Türk Patent  tarafından her ay yayınlanmakta olan Resmi Patent Bülteninde ilan edilen başvuruların özel yazılımları sayesinde tarandıktan sonra ÇANKAYA PATENT'in deneyimli patent uzmanı tarafından  firmanızın faaliyet alanına giren yayınların (başvuru/tescili) tespiti  hizmetimiz sayesinde  benzer bulunan başvurular için süresi içerisinde itiraz edilerek, olası tescillerin engellenmesi mümkündür.
ULUSLAR ARASI TEKNOLOJİ İZLEME HİZMETİ
Yıllık abonelik sistemi ile gerçekleştirdiğimiz Türkiye, Ulusal, bölgesel (EPC, EAPO…) ve Uluslar arası Patent ve Faydalı Model “Uluslar arası Teknoloji İzleme Hizmetimiz” Türkiye’yi de kapsayan Dünya çapında gerçekleştirilmektedir.

Söz konusu hizmetimiz 1 yıl boyunca, her ay olmak üzere, ilgili ayda gerçekleştirilen izlemeye ilişkin raporumuzun  hazırlanarak müvekkillerimize sunulması  ile gerçekleştirilmektedir.

İzlenmesini istediğiniz rakip firma isimlerinin tarafımıza bildirilmesi sonrası konunuzla ilgili IPC kodları belirlenecek ve Uluslararası patent sınıfları kullanılarak ve faaliyet alanınıza ilişkin çeşitli anahtar kelimeler türetilerek; Türk Patentin  her ay yayınlanan Resmi Patent  Bültenlerinde ve ayrıca PCT, EPO ve ABD yayınları taranarak elde edilen sonuçlar tarafınıza aylık olarak raporlanacaktır.

Uluslar arası Teknoloji İzleme;  anahtar kelime, IPC veya firma isimleri  dikkate alınarak   TP, PCT, EPO ve/veya ABD yayınlarının (yani ulusal ve uluslar arası) her ay taranması sonucu  elde edilen verilerin  aylık olarak raporlanması ile  gerçekleştirilecektir.