Ekibimiz

Ekibimiz


AYFER BERKKAM (Genel Müdür)

Berkkam Patent, Danışmanlık Limited Şirketi ve Çankaya Patent Marka ve Danışmanlık Ltd.Şti.’nin genel müdürü olan Ayfer BERKKAM, Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünü bitirdikten sonra, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve ardından Yabancı Diller Yüksek Okulunda eğitim görmüş ve halen Başkent Üniversitesinde Hukuk eğitimine devam etmektedir. Ayfer BERKKAM 1987 yılında Fikri ve Sınai Haklar alanında çalışmaya “Ankara Patent Bürosu Ltd.Şti.” ile başlamış ve bu firmada 20 yıl yönetici olarak çalıştıktan sonra 2007 yılında emeklilik hakkını elde edip, emekliye ayrılmış ve aynı yıl kendi firması olan Berkkam Patent, Danışmanlık Limited Şirketi’ni faaliyete geçirmiştir.

Berkkam Patent, Danışmanlık Ltd.Şti.’nin genel müdürü iken, aynı esnada 2008 yılının haziran ayından 2013 yılının Ekim ayına kadar aynı sektörde yer alan “Yalçıner Patent ve Danışmanlık Ltd.Şti” nde Genel Koordinatör ve Patent Bölüm yöneticisi olarak çalışmıştır. 2014 Yılında “Çankaya Patent Marka ve Danışmanlık Ltd.Şti.”’nin hisselerini devir alıp ortaklık yapısına dahil olarak Genel Müdürü olmuştur.

Halen Çankaya Patent Marka ve Danışmanlık Ltd. Şti. Ve Berkkam Patent, Danışmanlık Ltd.Şti.’nin genel müdürü olarak görevini sürdürmektedir.

MEHMET EMRAH ÖZKAYA (Genel Müdür Yardımcısı)

1979 yılında Ankara’da doğmuştur. 2001 yılında Gazi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş, 2005 yılında Hacettepe Üniversitesi İşletme Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2002-2003 yılları arasında Galsan Plastik A.Ş.’de Üretim Mühendisi olarak görev almıştır. 2004 yılında Ankara Patent Bürosu Limited Şirketi’nde patent mühendisi olarak göreve başlamış, 2006 yılında Birim Yöneticisi olmuştur. 2007 yılında Koç Holding Hukuk Müşavirliği bünyesinde Fikri Haklar Uzmanı olarak göreve başlamıştır. Koç Holding şirketlerinin yurtiçi ve yurtdışı fikri haklar portföyünün yönetiminde ve fikri haklar yönetim sisteminin kurulmasında aktif rol oynamıştır. 2007-2009 yılları arasında, Koç Teknoloji Kurulu ve TÜSİAD Fikri Haklar Çalışma Grubu aktif üyesi olarak görev yapmıştır.

 Halen Çankaya Patent Marka ve Danışmanlık Ltd. Şti.’nin genel müdür yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. 

Ferit AYTEKİN

Danışman 

Zeynep ÖZKAYA

İllüstratör

Hazal TÜRKMEN AKCENGİZ 

Genel Koordinatör/Patent Mühendisi 

Özgür ŞAFFAK

Teknik Ekip Birim Sorumlusu/Patent Mühendisi

Atifet GÜLEK

Marka/Tasarım Birim Sorumlusu 

Deniz YÜKSEL 

Patent Mühendisi

Janset Bengisu TEYMUR 

Mühendis/Fikri Haklar Uzmanı 

Büşra KESİMAL 

Patent Mühendisi 

Özgür ZEYREK

Patent Mühendisi   

Sibel GÜNDAŞ

Genel Müdür Asistanı/Muhasebe

Hasan Batu BERKKAM

Marka Uzmanı  

Özgür YÜKSEL

Patent Uzmanı